עיצוב פנים מודרני – טיפים לעיצוב הבית

מחפשים לעצב את הבית באווירה של רוגע ושקט תוך קונטרסטיות לפנדמיה בה אנו נמצאים בתקופה הנוכחית, עמית ישראל מעצב פנים ומוצר בעלי STUDIO Amit Israel Design מציע מספר טיפים ועצות שיעזרו לכם לעיצוב פנים מודרני:

גוון הצבע הנכון 

הבית הישראלי מאופיין כיום בהמון רבדים, צבעים וטקסטורות, לא עוד בית לבן ! אקלקטיות המחברת יחדיו מספר רב של סגנונות, צבעים ומרקמים היוצרים את הבית ומקנים לו אוירה וחמימות. סגנון עיצוב פנים מודרני, אורבני, קלאסי וכפרי מתחברים יחדיו באקלקטיות. 

כמעצב פנים אני מתייחס למשמעות הגוון הנבחר ולסוג הצבע. לצבעים שיבחרו עבור קירות החדר יש השפעה רבה על האנרגיה שהחדר מייצר ולכן בחירת הצבע הינה החלק המשמעותי של האוירה אותה תרצו ליצור בביתכם, ומשמעות בחירת הגוון הוא מה שיהפוך לאווירה של רעש או שקט בביתכם. 

לפי הפאנג שוואי שימוש בצבעים חמים כמו אדום, כתום, צהוב מעניקים אנרגיה לחדר ועלולים לגרום לשוהים בו לתזזיתיות וחוסר מנוחה. לעומת זאת, צבעים קרים כמו כחול, ירוק או סגול ישרו אווירה רגועה וקרירה בחדר.  

לטעמי צבעים קרים מתאימים לעיצוב חדרי שינה ולחדרי עבודה וצבעים חמים מתאימים לעיצוב פנים לחללים משותפים כמו חדר טלוויזיה, סלון, פינת אוכל, ומטבח.

 

תאורה נכונה

לתאורה חשיבות גדולה בעיצוב פנים מודרני לבית, חשוב לשלב תאורה פונקציונלית יחד עם תאורת אווירה.

במטבח מומלץ לתת תאורה פונקציונלית צמודת תקרה כמו פסי צבירה וספוטים או פסי לד לינאריים יחד עם גופי תאורה דקורטיביים תלויים מעל האי או מעל פינת האוכל, כאלו שיוסיפו הרבה אווירה.

בסלון מומלץ לשלב בעיצוב הפנים בין גופי תאורה תקרתיים לגופי תאורה קיריים ובין גופי תאורה ריצפתיים. באמצעות השימוש בכמה סוגים שונים של גופי תאורה והעמדתם במקומות הנכונים תוכלו להעניק לחדר עומק ואופי אך בעיקר אוירה של שקט גלוי.

אם ברשותכם בית עם אפשרות להכניס לחדר אור טבעי , אל תוותרו על האור הטיבעי, ככל שהחדר מואר יותר כך הוא נראה רחב יותר. שימוש באור טבעי מכניס לחדר תחושה של רעננות ואנרגיה חדשה. לכן אל תמהרו לאטום אותם בווילונות דומיננטיים מומלץ לעשות שימוש בווילונות לא אטומים וקלילים שלא יחסמו את קרני השמש.

פינה משלכם

לעיתים, כל מה שאנחנו באמת זקוקים לו הוא פינה אישית משלנו, בה נוכל להירגע לבד ובנינוחות אחרי שחזרנו מהעבודה או סתם להפוגה קצרה במהלך היום.

חפשו פינה בבית שהיא ללא שימוש או כזו שלא נוטים לשבת בה לעיתים קרובות. וכל מה שעליכם לעשות, הוא למלא את הפינה הזו בחפצים ואביזרי נוי שקרובים לליבכם, וכך תמצאו את הנקודה המרחבית בבית שבכל זמן שתעברו או תשבו בה תקיפו את עצמכם בשקט ובשלווה.

פינה חברתית

פינה חברתית יכולה להיות כל מרחב בה תוכלו ליצור יחסי חברה או קהילה עם בני המשפחה או האורחים שלכם בכדי ליהנות משיחה קולחת ונעימה והכי חשוב זמן משותף להיות ביחד או להירגע ביחד. כל מה שאתם זקוקים לו על מנת לעצב את הפינה הזו אלו ספות נוחות לישיבה, שולחן בינוני שניתן להניח עליו דברי שתייה ומתיקה קלים וסביבה מקושטת ומעוצבת, את השאר אתם בטח כבר תעשו.