עיצוב מרפאות שיניים

עיצוב מרפאת שיניים

עיצוב מרפאת שיניים לילדים בעלי מוגבלות באשדוד

"Making Smiles Accessible"

לעיתים טיפול שיניים מעורר תחושת לחץ וחרדה, גם בקרב אנשים ללא מוגבלויות, לכן הקוסנפט בעיצוב מרפאת השיניים לאנשים עם מוגבלויות היה רוגע ונועם.
הרעיון היה לייצר חוויה מרגיעה ונעימה. הקונספט העיצובי הנבחר היה שמיים, צבעים רגועים על גווני הכחול והתכלת, שילוב של אימג'ים של עננים, תאורה מלטפת ומרגיעה.

האלמנט העיצובי המרכזי במרפאה היה שמיים ועננים אשר עוטפים את כלל המרחב, כך שמי שמקבל טיפול, לעיתים מרגיש חוסר נעימות בפה, יוכל לברוח דרך העיניים והמבט לכיוון התקרה, השמיים והעננים המרגיעים, וכך יכול להפליג במחשבותיו לעבר מחוזות אחרים.

עיצוב קליניקה לטיפולי שיניים

הנגשה ונגישות היו חשובים מאוד בעיצוב המרפאה. חדרי הטיפולים, המרחבים הציבוריים וכלל החללים עוצבו כחללים רחבים, נוחים לעבודה ומעבר של כסאות גלגלים.
כמו כן, נערכה חשיבה אודות מעבר המטופלים מכיסא הגלגלים לכיסא הטיפולים בנוחות ובקלות.

מאחר שהטיפול במרפאות שיניים הוא מצב מלחיץ גם בעבור אנשים ללא מוגבלויות, המטרה שלי היתה לבנות קונספט, שיפיג עד כמה שניתן את הפחדים של כל מי שמגיע לקבל טיפול שיניים במרפאה, שהחוויה תהיה בסביבה מקיפה מרגיעה ונעימה.
הקונספט העיצובי הנבחר שמימיות וצבעים רגועים על גווני הכחול-תכלת נבחרו כדי להוביל את עיצוב מרפאת השיניים.

יצרנו אלמנט שתוחם ועוטף את אזור הטיפולים כאשר בזמן הבדיקה נקודת המבט של המטופל מופנת ישירות לכיוונו. מי ששוכב על כיסא הטיפולים ונמצא במצב לא נעים, כשפיו פתוח, מביט מעלה לעבר השמים והעננים ויכול להפליג במחשבותיו למחוזות אחרים.

כמובן שהנגשה היתה אחת מהמטרות החשובות ולשם כך, חשוב היה לייצר חדרי טיפולים מרווחים תוך התחשבות בכל המכשירים וכסאות הגלגלים של בעלי המוגבלות. הנגישות צריכה להיות נוחה שכן יש צורך להעביר את הילדים אל כסא הטיפולים בקלות מירבית.

מרפאת שיניים

הפרויקט טופל לפרטי פרטים וכלל את כל התכניות, החל מתכנית העמדה, בניה, הריסה, חשמל, תאורה, תקשורת, אינסטלציה ומערכות יניקה, גז צחוק, חמצן ו CO2 .
אל לנו לשכוח הדרישה ליצירתיות היתה רבה יחד עם עמידה בתקציב מאוד מוגבל.
איך ליצור סביבה מרגיעה להתמודדות עם מצבי לחץ בחדרי המתנה ציבוריים:
טפלו בקירות שסובבים את המקום, הוסיפו תמונות, נופים וצבעים מרגיעים שמי שממתין יוכל להתרכז בהם.
נסו למקד את המתבונן במשהו שיפיג את הלחץ והסטרס.
תדאגו לנוחות הממתינים בישיבה ארוכה כך שיוכלו למצוא לעצמם את התנוחה הנוחה והמתאימה בחדר הממתנה.
מקמו סלסלה, מדף או תצוגה של מגזינים מעניינים מעולמות תוכן שונים בהם יוכלו לעלעל המבקרים ולנדוד במחשבותיהם לכיוונים חדשים.
מקמו מסך טלוויזיה עליו ניתן להקרין סרטוני יו-טיוב של נופים קסומים ומקומות רחוקים חלומיים.
נסו לייצר סביבה מרווחת בה לכל אחד מהממתינים יש את המקום המרווח משלו.

 

בהצלחה ושיעברו עלינו ימים שקטים ובריאים !

תכנון מרפאת שיניים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email