עיצוב בתים קטנים

עמית ישראל, מעצב פנים במרכז: עיצוב פנים מודרני בהתאמה אישית | מומחה לעיצוב פנים מודרני ואישי | עיצוב פנים | עיצוב מסחרי | עיצוב משרדים | עיצוב דירות יוקרה | עיצוב משרד | עיצוב בתים קטנים וחכמים amit_israel_interiordesign_view_Living_room_ design_modern_style

במקרים רבים, המחשבה על בתים קטנים זורקת אותנו כמעט באופן ישיר למילה "אחסון". אך האם מדובר בהכרח בעיצוב ששם דגש על פתרונות אחסון שעלולים לבוא על חשבון העיצוב בכל מחיר? התשובה היא לא. עיצוב בתים קטנים יכול להיות חגיגה שלמה של פתרונות אחסון, תכנון חכם, עיצוב טוב ודמיון שאין לו גבולות. כדי להגשים את הפוטנציאל האמיתי שלך הבית שלך, כל שצריך לעשות הוא לפנות למעצב המתאים, שישקיע את הזמן הדרוש לכך.

מה חשוב לבדוק לפני התחלת עיצוב בית קטן?

כאשר ניגשים למשימת עיצוב בתים קטנים, יש כמה נושאים שמומלץ להיות ערים לגביהם, מכיוון שלא מדובר בעיצוב סטנדרטי של דירת מגורים. מלאכת התכנון נוגעת לכל היבט והיבט בחיינו וכיוון שמדובר בחלל מצומצם – יש להקדיש לכל אזור בבית ולכל צורך שעולה מבעלי הבית את הזמן הראוי. שלב בחינת החלופות של התכנון צריך להיעשות עד לפרטים הקטנים, מול המחשבה על תרחישי ההווה והעתיד של חיי המשפחה.

על מנת שנוכל להעניק את העיצוב הטוב ביותר ללקוחות שלנו, אנו נדרשים ליכולות הקשבה וניתוח גבוהות, כך שניתן יהיה לתרגם את מגוון צרכי הלקוחות ואורחות חייהם לתכנון ייחודי שיענה על כל צורך ביחס לממדי הבית והחללים הנתונים. כמו שכבר אמרנו, עיצוב בתים קטנים וחכמים דורשים תכנון מעמיק והבנה כי הפוטנציאל הטמון בהם הוא הרבה יותר גדול מהמחשבה על פתרונות האחסון. תכנון טוב, ייחודי וייעודי שנתפר למידותיו של כל לקוח הוא המפתח לעיצוב טוב ולאיכות החיים שביקשנו לעצמנו.

עיצוב בתים קטנים

חמישה טיפים גדולים עבור עיצוב בתים קטנים:

אמנם, לכל בית קטן הפתרונות המתאימים לו וליושביו, אך אלו מספר טיפים שעשויים לסייע לך להעשיר את חלקת האלוהים הקטנה שלך ולהפוך אותה לנעימה, יעילה ויפה יותר.

שמירה על קו ראייה נקי

מבלי שנשים לב, אנו חוסמים את קו הראייה שלנו שוב ושוב וכאשר מדובר בחללים קטנים, מדובר בשינוי קטן שיכול לחולל מהפכה של ממש בבית שלך. אלו רק כמה דוגמאות לפריטים ורהיטים שחוסמים את המבט שלנו ובכלל לא ידענו.

  • אהילים אטומים – גופי התאורה שלנו מרחפים מעלינו, אמנם לא נמצאים בהכרח בקו המבט שלנו, אך נוכחים ומשפיעים על האור הטבעי בחלל, על ניקיון החדר ועל תחושת הפתיחות והמרחב.
  • משענות כיסא או ספסלים – כאשר אנו בוחרים ריהוט עבור עיצוב בתים קטנים, מומלץ לבחור במשענת עשויה רשת, ראטן או כל חומר אוורירי אחר שלא יהפוך את הרהיט ל"בלוק" בדרך שלנו. האור הטבעי מסתנן דרך כל פריט ופריט ומשפיע באופן משמעותי על תחושת המרחב והקלילות.
  • מערכות מידוף – בחללים קטנים אנו נוטים להעדיף תליית מדפים על פני הנחת כוננית – אך לא מומלץ להפוך את הפעולה הזו לגורפת בכל הבית. הקירות מסייעים לנו להגדיר את החלל והפרעה לקו הנקי שהם מכתיבים במרחב, עלולה בסופו של דבר להתבטא ברעש מיותר. לכן, עדיף לשלב בין כוורת אחסון אוורירית לבין מדפים צפים או תלויים על זווית ולפזר אותם באופן נעים בחלל

עיגול פינות

רהיטים הם חלק בלתי נפרד מהחלל שלנו – בין אם אנו מינימליסטים, או חובבי מרחבים קטנים ועמוסים בכל טוב. הבחירות שאנו עושים בתהליך עיצוב הבית משמעותיות יותר, ולא רק בהיבט הבטיחותי שבהימנעות מהיתקלות בפינות חדות במעבר מחדר לחדר בבית קטן. בחירה בפינת אוכל עגולה, כורסא עם פינות מעוגלות או מזנון טלוויזיה שאין בו זוויות חדות יכולים להפוך את הבית הקטן לחלל הרמוני ונעים יותר.

פתרונות אחסון חכמים, מובנים – ויפים

כן, אי אפשר לדבר על עיצוב בתים קטנים מבלי לגעת בכלל באחסון. אז כמו שהאמרה המוכרת אומרת "פחות זה יותר", במקרים האלו זה נכון וחשוב פי כמה. בחירה באחסון חכם היא בחירה ברהיט שיכול לשמש אותנו בדרכים נוספות מאשר המהות המקורית שלו. כוננית אחסון מעוצבת ועמוקה מספיק, כך שתוכל לשרת אותנו גם במדף העליון שלה. כמו כן, בחירה בפרטי נגרות שהם one piece – חתיכה אחת, כך שהארון, המיטה ושולחן הכתיבה בחדר הילדים הם מקשה אחת, נקייה וברורה שסוגרת את כל הפינות בצורה הטובה ביותר.

לא לשכוח את הצבע

בחירה בצבע בהיר ורך עדיפה על צבע כהה שעלול לגרום לנו לתחושת חנק בחלל קטן. כמו כן, מומלץ לצבוע קירות שלמים ולא חצאי קיר, גם אם מדובר בטרנד. צבע בהיר יעזור לך להעניק את הפוקוס למה שבאמת מתרחש בחלל, מבלי להתבלט ו"להילחם" על תשומת הלב.

מומלץ לעשות שימוש במראות

שימוש במראות יכול להפוך כל חלל קטן למרחב כמעט כפול. כמובן, מדובר בכמות האור הטבעי בחלל, גודל המראה ומיקומה – לכן, יש לבחור בחכמה את ההשתקפות הרצויה לכל חלל ובכל מקרה – לא להעמיד מראה באופן ישיר מול חלון. המיקום הטוב ביותר יהיה על קיר לצד פתח כלשהו, כך שאור רך יתפזר בחלל.

אלה היו כמה מילים על עיצוב חללים קטנים. כדי לדעת בדיוק איזה עיצוב, או פתרון חכם הבית שלך זקוק לו, כך שיתאים בדיוק לאופי והצרכים הייחודיים שלך, הסטודיו של עמית ישראל דיזיין, סטודיו לעיצוב פנים ומוצר, ישמח לסייע. כל שנותר לעשות הוא להשאיר פרטים באתר או לפנות אלינו במספר הטלפון  054-2376032 ונחזור אליך בהקדם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
×