למה מומלץ להיעזר במעצב פנים לשיפוץ הדירה?

עמית ישראל, מעצב פנים במרכז | עיצוב מסחרי |עיצוב דירות | עיצוב משרדים | תכנון דירה לפני שיפוץ amit_israel_interiordesign_view_living_room_modern_style

האם לרכוש דירה חדשה מקבלן ? האם זה דורש תכנון דירות ? האם לרכוש דירה יד שניה שדורשת שיפוץ ? אבל מה בנוגע לעיצוב דירה ?
מציע לכם להיפגש לפגישת ייעוץ, בה נדון בעלויות ובאפשרויות עיצוב דירה, על פונקציונאליות וצרכים. בפגישה נעשה סדר בכל הלא נודע על מנת לקבל את ההחלטה הכי טובה עבורם.

למה חשוב להיעזר במעצב פנים לפני שמתחילים שיפוץ?

הרי לפני שאתם קונים רכב חדש או יד 2 אתם עושים סקר שוק מעמיק. כשקונים רכב יד 2 לוקחים אותו לבדיקה במכון לפני שאתם קונים אותו. האמת שאני לא מצליח להבין איך מי שעומד לפני רכישה של דירה יד ראשונה מקבלן או דירה יד 2 לפני שיפוץ ועיצוב הדירה לא פונה ומתייעץ קודם כל עם מעצב פנים ?! אז איך לא פונים למעצב פנים לקבל חו"ד מקצועית ?!? לפני שאתם משקיעים את מיטב כספם, לוקחים משכנתא ומקבלים את אחת ההחלטות החשובות בחייכם, ממליץ לכם על פגישת ייעוץ !

בפגישת ייעוץ נפתח תוכניות ונעבור עליהן בין אם זה תכנית המכר או התכנית האדריכלית של הקבלן או תכנית הגרמושקה מתוך אתר העיריה במקרה של דירה יד שניה. נבין בדיוק מה אומר השרטוט, מה גודל החדרים, מה רוחב המעברים, המסדרונות, איך יכנסו הרהיטים ויועמדו בחלל, מה ניתן לעשות ולשנות ומה לא. ומה באמת יידרש לעשות אחרי הרכישה, כי הרי גם כשרוכשים דירה מהקבלן זה ממש לא נגמר בזה !יש עוד כל כך הרבה דברים לטפל בהם : חשמל, תאורה, מיזוג אויר, מטבח, שיש, ארונות ריהוט ועוד.

אז תרשו לי לספר לכם ששיפוץ לא חייב להיות כל כך כואב, זה גם יכול להיות תהליך מובנה ושקול. ורגע לפני שאתם ניגשים לעיצוב דירה, ומתחילים בשיפוצה, תרשו לי לתת לכם מספר טיפים שיביאו אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ. שכן רבים יודעים איפה השיפוץ מתחיל אבל לאו דווקא איפה הוא נגמר.

עמית ישראל, מעצב פנים במרכז | עיצוב מסחרי |עיצוב דירות | עיצוב משרדים | תכנון דירה לפני שיפוץ amit_israel_interiordesign_view_living_room_modern_style

טיפים לשיפוץ דירה

כל מי שחווה שיפוץ יודע שלהתרגשות הגדולה נלווים אתגרים לא פשוטים ולא מעט הפתעות ומהמורות בדרך, בהם התמודדות עם מגבלות תקציב, התעסקות עם אנשי מקצוע ובעיקר מאות ואף אלפי החלטות שיש לקבל מידי יום. התקציב הוא ללא ספק אחד הנעלמים הגדולים בסיפור, ומי שאינו מתמצא לא תמיד מבין את היקף ההוצאות בכל שלב. רוב האנשים לא מבינים את המשמעויות וההוצאות הנלוות, לא ערוכים כלכלית ומופתעים מהפעם, שמגיע לפעמים לפי שתיים ואף יותר בין הסכום שהוגדר לבין הסכום בפועל. רבים גם שוכחים לכלול את כל מה שמתלווה מסביב כמו ניקיון מקצועי, הובלות והרכבה, פינוי פסולת ועוד. לא להתפשר על איכות החומרים, שכן בסופו של דבר הזול יעלה ביוקר.חשוב להבין שאין קיצורי דרך. מחיר נמוך מידי אמור לעורר חשד.

הכינו מראש סדרי עדיפויות.

חשוב להגיע לתהליך מפוקחים ולהגדיר מראש סדרי עדיפויות ולהתמקד בדברים שבאמת חשובים לכם. הגדרת היקף השיפוץ – חשוב להגדיר את היקף השיפוץ – האם מדובר במעטפת כוללת שבה נכלל גם חשמל, אינסטלציה ומערכות נוספות או רק בשיפוץ קוסמטי של חיפויים, נגרות ועיצוב. חשוב להשקיע בתשתיות נאותות, בחברות שיתנו מענה גם לאחר הרכישה ולעבוד עם אנשי מקצוע שמתורגלים במתן פתרונות גם לבעיות קשות ומורכבות ובדרכי נועם. בפרויקטים הגדולים יש לקחת בחשבון עלויות של אנשי מקצוע ייעודיים כמו מודד, קבלן, אדריכל, מפקח, מהנדס, יועצים וכדומה.

עריכת כתבי כמויות מסודרים.

אני מקפיד לקבל הצעות מחיר לכל פרויקט על בסיס כתב כמויות (המפרט את כלל העבודות בהסתמך על תוכניות העבודה אותן אנחנו מוציאים) ובכל מקרה דואג לקבל לפחות שלוש הצעות מחיר מכל איש מקצוע לצורך השוואה.

ערכו טבלאות ריכוז הוצאות וספקים באקסל מסודר.

במהלך השיפוץ חשוב לעקוב אחרי כל שלב עם טבלאות. חשוב לשמור על תכנון התקציב המקורי ביחס להוצאות בפועל בכדי לא להתפתות ולחרוג מהתקציב. לטובת העניין מומלץ לבנות טבלת אקסל ובה לפרט את כלל ההוצאות מול התכנון. מומלץ לבחור את חומרי הגמר עוד לפני שהשיפוץ מתחיל בפועל.

למה לבחור בעמית ישראל לתכנון הדירה לפני שיפוץ?

אז לפני רכישה של דירה חדשה או דירה יד שניה, דברו איתי, אני פה בשבילכם. מזמין אתכם לתאם פגישת ייעוץ שתעשה לכם הרבה סדר בתהליך, תשרה עליכם ביטחון, בהתאם לתקציב העומד לרשותכם, הרצונות והצרכים שלכם. אין פשוט מזה כדי לחסוך לעצמכם זמן, כסף והרבה כאב ראש ! ככה שתוכלו להגשים את החלומות שלכם ולהיכנס לבית שמתאים לכם ומותאם למידותיכם !

ההמלצה שלי: קחו מעצב, מתכנן מנוסה ומקצועי על מנת שיהיה מי שידאג לכם, ינהל את מהלך הפרויקט על כל היבטיו, יסנכרן את לוחות הזמנים מול המון בעלי מקצוע, ימנע את רוב התקלות מראש ומה שלא ניתן למנוע .הוא יפתור על בסיס הניסיון שלו. מתלבטים?! גם אם זה לפני הקניה, נגיע יחד אתכם לנכס, נראה ונחווה את דעתנו, כן כן ממש לפני שמתחילים, דברו איתנו ונוכל לסייע לכם בתהליך בדרך להגשמת החלום שלכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
×